1. privind: aprobarea modificării contribuției proprii și a Acordurilor de parteneriat între UAT Județul Galați prin Consiliul Județean Galați și Consiliul Raional Cantemir, Republica Moldova, Consiliul Local Kutaisi, Republica Georgia și UAT Județul Constanța prin Consiliul Județean Constanța în cadrul proiectului ”ESCAPELAND – Dezvoltare și promovare în comun a Turismului Activ în Bazinul Mării Negre”
2. privind: aprobarea includerii în Programul național de investiții pentru consolidarea spitalelor „Mihail Cantacuzino“ a obiectivului de investiție «Corp clădire Spălătorie din cadrul Spitalului de Pneumoftiziologie Galați»
3. privind: aprobarea includerii în Programul național de investiții pentru consolidarea spitalelor „Mihail Cantacuzino“ a obiectivului de investiție «Renovare energetică a Spitalului Clinic de Boli Infecțioase „Sf. Cuvioasă Parascheva” Galaţi – Pavilion B»
4. privind: aprobarea proiectului „Investiții în dotarea Spitalului Clinic Județean de Urgență „Sf. Apostol Andrei” Galați, care diagnostichează și tratează cancer” și a cheltuielilor legate de acesta