Proiecte de hotărâre (noiembrie 2013)

Consiliul Judeţului Galaţi iniţiazã procedura de elaborare a urmãtoarelor proiecte de hotãrâri:

privind aprobarea solicitãrii adresate Consiliului Local al municipiului Galaţi pentru trecerea suprafeţei de teren de 53668m2 din domeniul public al municipiului Galaţi în domeniul public al judeţului Galaţi.

privind numirea managerului Centrului Cultural „Dunãrea de Jos” Galaţi.

privind încetarea exercitãrii cu caracter temporar a funcţiei publice de conducere temporar vacante de Director executiv al Direcţiei Judeţene de Evidenţã a Persoanelor Galaţi, de cãtre d-na Schipor Ileana, şef serviciu în cadrul Direcţei Judeţene de Evidenţã a Persoanlelor Galaţi.

privind reîncadrarea d-lui Bocãneanu Emanoil Cãtãlin în funcţia publicã de conducere de Director Executiv al Direcţiei Judeţene de Evidenţã a Persoanlelor Galaţi şi suspendarea raportului de serviciu al d-lui Bocãneanu Emanoil Cãtãlin, Director Executiv al Direcţiei Judeţene de Evidenţã a Persoanelor Galaţi.

privind declararea utilităţii publice de interes local a lucrării „Reamenajarea sistemului defensiv roman Valul lui Traian, comuna Tuluceşti, judeţul Galaţi

privind aprobarea ocupării unor funcţii de şefi de secţii clinice la nivelul Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă „Sf. Apostol Andrei” Galaţi

privind acordarea Diplomei de Onoare a judeţului Galaţi domnului Rainea Nicolae

Anterior Hotărârea nr.413