Proiecte de hotărâre – ședință extraordinara – CJG (publicat 5 iulie 2023)

– privind: aprobarea notei de justificare a impactului proiectului „Reabilitarea și modernizarea infrastructurii de transport regional pe tronsonul funcțional E 581 – DJ 241 – DJ 241A – DJ 241G”

– privind: modificarea Hotărârii nr. 99 din 20 aprilie 2021 privind aprobarea Strategiei de dezvoltare a județului Galați pentru perioada 2021-2028 elaborată în cadrul proiectului „Capacitate administrativă ridicată prin investiții integrate și complementare – CARIC”, SMIS 126291

– privind: Modificarea Hotărârii nr. 227 din 28 iunie 2023 privind aprobarea indicatorilor tehnico economici rezultaţi din Studiul de fezabilitate cu elemente de DALI privind realizarea obiectivului de investiţie: “Reabilitare Grădina Botanică și crearea de facilități de turism pentru tineri, Complexul Muzeal de Științele Naturii ”Răsvan Angheluță””

– privind: aprobarea Proiectului Tehnic şi a Documentaţiei de Execuţie privind realizarea obiectivului „Suplimentarea condițiilor de climatizare pentru sălile de așteptare și circulație la extinderea Ambulatoriului Spitalului Clinic Județean de Urgență Sf. Apostol Andrei Galați”.

– privind: aprobarea Proiectului Tehnic şi a Documentaţiei de Execuţie privind realizarea obiectivului „Lucrări structură susținere lifturi pentru Spitalul Clinic Județean de Urgență Sf. Apostol Andrei Galați”.

Anterior ANUNȚ PUBLIC – (publicat 05.07.2023)