Proiecte de hotărâre (mai 2013)

Consiliul Judeţului Galaţi iniţiazã procedura de elaborare a urmãtoarelor proiecte de hotãrâri:

privind eliberarea licentei de traseu pentru servicii de transport rutier public judetean de persoane prin curse regulate speciale pentru operatorul de transport SC AMARILIA RA SRL, pe traseul Galati – Foltesti(Politia de Frontiera)

privind eliberarea licentei de traseu pentru servicii de transport rutier public judetean de persoane prin curse regulate speciale pentru operatorul de transport SC GOLEANU TOUR SRL, pe traseul Galati(Bariera Traian) – Oancea(Politia de Frontiera)

privind eliberarea licentei de traseu pentru servicii de transport rutier public judetean de persoane prin curse regulate speciale pentru operatorul de transport SC CORISALT SRL, pe traseele :Galati – Vanatori(DN 26,km 10 – SC Alex & Comp SRL), Galati – Vanatori(DN 26,km 8 – SC Asil SRL) si Frumusita – Vanatori(DN 26, km 10-SC Alex & Comp)

privind înlocuirea unor membri din cadrul Comisiei pentru Protectia Copilului Galati

privind aprobarea contului de închidere a exercitiului bugetar al Consiliului Judeţului Galaţi, pe anul 2012

privind aprobarea componenţei nominale a comisiei de evaluare şi a comisiei de soluţionare a contestaţiilor pentru evaluarea finală a managerului Centrului Cultural „Dunărea de Jos” Galaţi, instituţie publică de cultură aflată în subordinea Consiliului Judeţului Galaţi

privind numirea doamnei Stela Modiga în funcţia de conducere de Director al Unităţii Medico-Sociale Găneşti – judeţul Galaţi

privind alocarea sumei de 50.000 lei din fondul de rezervã al Consiliului Judeţului Galaţi, Consiliului Local Priponeşti pentru efectuarea lucrãrilor de consolidare teren – reparaţie şanţ dalat sat Lieşti, comuna Priponeşti

privind modificarea Hotãrârii Consiliului Judeţului Galaţi nr.232 din 30.06.2009 privind aprobarea proiectului tehnic pentru obiectivul de investiţie „Modernizare Parc Zoo, Pãdurea Gârboavele, judeţul Galaţi”, proiect tehnic nr. P142/2008

privind alocarea sumei de 500.000 lei din fondul de rezervã al Consiliului Judeţului Galaţi, Consiliului Local Tg. Bujor pentru realizarea obiectivului de investiţie „achiziţie centralã termicã şi construire amplasament centralã” la Spitalul orãşenesc Tg. Bujor

privind schimbarea destinaţiei şi regimului juridic ale unor bunuri imobile ce aparţin patrimoniului judeţului Galaţi

privind aprobarea asocierii judeţului Galaţi, prin Consiliul Judeţului Galaţi, în vederea constituirii Asociaţiei de Dezvoltare Intercomunitare BRĂILA – GALAŢI – TULCEA – DUNĂREA DE JOS

privind alocarea sumei de 63.000 lei din fondul de rezervã al Consiliului Judeţului Galaţi, Consiliului Local Tecuci pentru efectuarea reparaţiilor aferente acoperişului Colegiului Naţional Calistrat Hogaş

privind alocarea sumei de 50.000 lei din fondul de rezervã al Consiliului Judeţului Galaţi, Consiliului Local Cerţeşti pentru finanţarea execuţiei proiectului de stabilizare a zonei afectate de manifestarea fenomenului de surpare/alunecare a terenului pe D15 din satul Cârlomãneşti.

privind aprobarea Studiului de Fezabilitate şi a Proiectului Tehnic pentru obiectivul de investiţie „e-Galaţi, servicii publice pentru cetãţeni”.

privind aprobarea Studiului de Fezabilitate şi a Proiectului Tehnic pentru obiectivul de investiţie „Administraţie pentru cetãţeni – servicii eficiente şi de calitate”.

privind alocarea sumei de 60.000 lei din fondul de rezervã al Consiliului Judeţului Galaţi, Consiliului Local Nãmoloasa pentru executarea lucrãrilor de reparare a sursei de captare şi tratare a apei potabile.

privind aprobarea parteneriatului dintre Unitatea Administrativ Teritorialã Judeţul Galaţi şi unitãţile Administrativ Teritoriale ale comunelor Bãlãbãneşti, Bãlãşeşti, Cavadineşti, Costache Negri, Cuza Vodã, Independenţa, Fundeni, Jorãşti, Mãstãcani, Nãmoloasa, Piscu, Rãdeşti, Tudor Vladimirescu, Tuluceşti si Vârlezi în vederea elaborãrii şi implementãrii proiectului „e-Galaţi, servicii publice pentru cetãţeni”.

privind aprobarea unor obligaţii ce revin Consiliului Judeţului Galaţi în vederea implementãrii proiectului „e-Galaţi, servicii publice pentru cetãţeni”.

privind aprobarea parteneriatului dintre Unitatea Administrativ Teritorialã Judeţul Galaţi şi unitãţile Administrativ Teritoriale ale comunelor Barcea, Braniştea, Cuca, Drãgãneşti, Gohor, Griviţa, Lieşti, Poiana, Priponeşti, Rediu, Schela, Smârdan, Smulţi, Suceveni şi Sendereni , în vederea elaborãrii şi implementãrii proiectului „Administraţie pentru cetãţeni – servicii eficiente şi de calitate”.

privind aprobarea unor obligaţii ce revin Consiliului Judeţului Galaţi în vederea implementãrii proiectului „Administraţie pentru cetãţeni – servicii eficiente şi de calitate”.

privind aprobarea parteneriatului dintre Unitatea Administrativ Teritorialã Judeţul Galaţi şi unitãţile Administrativ Teritoriale ale oraşelor Bereşti şi Târgu Bujor şi ale comunelor Bãleni, Bereşti Meria, Cosmeşti, Cudalbi, Fârţãneşti, Frumuşiţa, Iveşti, Oancea, Scânteieşti, Umbrãreşti, Valea Mãrului, Vânãtori şi Vlãdeşti , în vederea elaborãrii şi implementãrii proiectului „Servicii publice electronice pentru o administraţie eficientã în judeţul Galaţi”.

privind aprobarea unor obligaţii ce revin Consiliului Judeţului Galaţi în vederea implementãrii proiectului „Servicii publice electronice pentru o administraţie eficientã în judeţul Galaţi”.

privind aprobarea studiului de fezabilitate si a proiectului tehnic pentru obiectivul de investitie „Servicii publice electronice pentru o adminitrsatie publicã eficientã în judeţul Galaţi”.

Anterior MUZEUL DE ISTORIE „PAUL PÃLTÃNEA” GALATI