Proiecte de hotărâre – ședință extraordinara – CJG (decembrie 2022)

privind: solicitarea adresată Consiliului Local al UAT Poiana de trecere a unui bun imobil (teren) din domeniul public al UAT Poiana și administrarea Consiliului Local al UAT Poiana în domeniul public al Judeţului Galaţi și în administrarea Consiliului JudețeanGalați

privind: alipirea a două imobile (terenuri) înscrise în cărțile funciare nr. 105136 și nr. 107572 Târgu Bujor

privind: modificarea Hotărârii Consiliului Judeţean Galaţi nr. 32/28 ianuarie 2021 privind aprobarea parteneriatului şi a contribuţiei necesare implementării proiectului „Sprijin la nivelul Regiunii Sud – Est pentru pregătirea de proiecte finanțate din perioada de programare 2021-2027 pe domeniile: infrastructură rutieră de interes județean, inclusiv variante ocolitoare și / sau drumuri de legătură, infrastructură și servicii publice de turism, inclusiv obiectivele de patrimoniu cu potențial turistic, centre de agrement / baze turistice (tabere școlare)”

privind: modificarea Hotărârii Consiliului Județean Galați nr. 379 din 14 noiembrie 2022 privind aprobarea și implementarea proiectului „CENTRE DE COLECTARE SELECTIVĂ A DEȘEURILOR PRIN APORT VOLUNTAR ÎN COMUNELE BEREȘTI – MERIA,BRĂHĂȘEȘTI ȘI DRĂGUȘENI, DIN JUDEȚUL GALAȚI”

Anterior Comisia -III-pentru probleme sociale, standarde profesionale, consultanţă şi drepturile omului